Czy zakup kosztów jest bezpieczny?

W internecie można znaleźć wiele ofert sprzedaży i zakupu kosztów. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne? Jeżeli tak, to którą wybrać?

Profesjonalny znaczy bezpieczny

Zakup kosztów jest jak najbardziej bezpieczny, ale tylko wtedy, gdy zostanie profesjonalnie zrealizowany. Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać:

  • rozmowa telefoniczna to tragiczny pomysł,
  • spotkanie jest jeszcze gorszym,
  • sprzedawca musi być dużym i wiarygodnym podmiotem,
  • wpłata wyłącznie na anonimowy rachunek.

Skąd akurat takie zasady i dlaczego rozmowa telefoniczna to zły pomysł? Zakup kosztów nie jest do końca zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Spotkanie albo rozmowa telefoniczna niesie ze sobą duże ryzyko, dlatego znacznie bezpieczniej jest pozostać przy kontakcie internetowym.

Wiarygodny sprzedawca kosztów

Bardzo istotna jest też wiarygodność podmiotu, który wystawi faktury (sprzeda koszty VAT). Tylko duże i rzetelne podmioty księgują wszystkie sprzedawane faktury. Wówczas kontrola krzyżowa nie będzie problemem, a Państwo będą mogli spać spokojnie.

Przelew za koszty VAT tylko na anonimowy rachunek

Dla obustronnego bezpieczeństwa zapłata za koszty VAT powinna nastąpić wyłącznie anonimowy rachunek bankowy (np. rachunek giełdy Bitcoin) tak, aby Państwa wpłaty były niemożliwe do wyśledzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *