Akceptujemy Bitcoiny!

Pewnie słyszeli Państwo o cyfrowej, wirtualnej walucie Bitcoin opartej na kryptografii asymetrycznej. Ogromna zmienność kursu sprawia, że inwestowanie w Bitcoiny jest pozbawione sensu. W ciągu kilku tygodni można zarobić albo stracić nawet kilkadziesiąt procent, podobnie jak w kasynie albo na wyścigach konnych. Pomimo tego, akceptujemy płatności w Bitcoinach od naszych Klientów. Dlaczego?

Bezpieczne, szybkie, tanie i anonimowe przesyłanie wartości

Pomimo wątpliwej użyteczności inwestycyjnej, Bitcoin jest idealnym narzędziem do cyfrowego przesyłania wartości w sposób: bezpieczny, szybki, tani i anonimowy. Dlatego coraz więcej sklepów internetowych przyjmuje płatności w Bitcoinach. Cyfrową walutą można nawet zapłacić za bilety linii lotniczych LOT.

Gdzie w tym sens? Ryzyko kursowe ma znaczenie przy długim przechowywaniu Bitcoinów. Jeżeli nadawca transferu przed chwilą kupił cyfrową walutą, a odbiorca za chwilę sprzeda, to różnica w kursu kupna-sprzedaży będzie absolutnie pomijalna.

Tymczasem Bitcoin oferuje kilka unikalnych korzyści względem przelewów bankowych. Rejestr wszystkich transakcji jest publicznie jawny i zabezpieczony kryptografią asymetryczną. W rejestrze figurują jedynie adresy Bitcoin, które są odpowiednikami numerów kont, ale nie mogą być bezpośrednio powiązane z konkretnymi osobami. Dzięki temu Bitcoin oferuje tak zwaną „para-anonimowość” albo „pseudo-anonimowość„.

Dodatkowo Bitcoin umożliwia natychmiastowe dokonywanie transferów pomiędzy użytkownikami z całego świata, a opłata transakcyjna jest zerowa albo liczona w setnych częściach grosza.

Ostatnią kluczową zaletą jest bezpieczeństwo. Każdy transfer jest zabezpieczony wyjątkowo zaawansowanymi algorytmami kryptograficznymi. Przelew Bitcoinów nie może zostać anulowany, wstrzymany ani zmieniony. Bitcoiny mogą zostać wysłane tylko z wykorzystaniem klucza prywatnego przypisanego do każdego adresu, więc cyfrowej waluty nie może zająć komornik, zabezpieczyć Policja ani odebrać żona albo mąż podczas podziału majątku.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy do zapoznania się z następującymi artykułami: na Wikipedii oraz stronie Bitcoin.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *