Podsumowanie III kwartału

Drodzy Klienci, dzięki Wam trzeci kwartał 2015 r. był dla nas wyjątkowo owocny. Sprzedaliśmy tysiące faktur (kosztów) na sumę wielu milionów złotych, a Państwu pomogliśmy zaoszczędzić setki tysięcy na podatku dochodowym i VAT. To doskonale świadczy o polskich przedsiębiorcach, których pomimo szykan ze strony instytucji skarbowych, wciąż znajdują sposób na optymalizację podatkową i kupują faktury (koszty).

Nieznana stawka VAT na 2016 r.

W naszej branży niewiele się zmieniło. Nadal sprzedaż kosztów jest najtańszym, najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem optymalizacji podatkowej. Jedyną niewiadomą kwestią jest wysokość podatku VAT po 2016 r. W przyszłym roku bez zmian pozostanie stawka 23%.

Opresyjność VAT-u

Podatek VAT to najbardziej opresyjny i podstępnie ściągany podatek w polskim systemie prawnym. Teoretycznie podatek od towarów i usług (pol. PTU, ang. VAT) obciąża wyłącznie konsumentów, czyli końcowych odbiorców towarów i usług. Taka była idea, która została wypaczona przez absurdalne działania kolejnych ekip rządzących oraz administracji skarbowej. Obecnie podatek VAT płacą przedsiębiorcy, którzy zostali pozbawieni możliwości odliczenia bardzo wielu wydatków firmowych takich, jak samochody, koszty reprezentacyjne i wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *