Polski raj podatkowy

Polski system podatkowy jest bardzo nieprzyjazny, a stawki podatkowe zdecydowanie zbyt wysokie. Jednakże istnieją dwa sposoby, aby mieszkać i zarabiać w Polsce, jednocześnie płacąc minimalne podatki.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to bardzo korzystna, ale mało popularna forma opodatkowania. Dotyczy wyłącznie osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, którzy prowadzą operują w ściśle określonych zawodach i oferują usługi dla ludności (innych osób fizycznych). Dzięki karcie podatkowej minimalne podatki mogą płacić min. fotografowie, szewcy, zegarmistrzowie i wielu innych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Wikipedii oraz serwisu Money.pl.

Zakup kosztów

Jeżeli jednak Państwa działalność nie kwalifikuje się do karty podatkowej, to nadal mogą się Państwo cieszyć minimalnymi podatkami, a sposób jest bardzo prosty. Wystarczy, że kupią Państwo faktury VAT (koszty VAT), którymi udokumentują Państwo dodatkowe koszty uzyskania przychodu. Liniowy (19%) oraz progresywny (18% i 32%) podatek dochodowy są liczone jako procent od różnicy pomiędzy przychodami i kosztami jego uzyskania. Wystarczy kupić faktury, udokumentować koszty i zniwelować podatek.

Optymalizacja VAT

Kwota należnego VAT jest obliczana, jako różnica pomiędzy podatkiem naliczonym i zapłaconym. Podatek naliczony to ten, który pobierają Państwo jako sprzedawcy od swoich klientów. Z kolei podatkiem zapłaconym nazywamy ten, który sami Państwo zapłacili kupując na firmę towary i usługi opodatkowane VAT. Jak zmniejszyć zobowiązania z tytułu VAT wobec Urzędu Skarbowego? Wystarczy zwiększyć kwotę podatku zapłaconego. W tym celu wystarczy kupić kosztowe faktury VAT (koszty VAT).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *